péntek, 19 április 2024
2030. Érd, Akácfa u 11.

Az emelőkosaras gépek sokoldalúságáról

Bár az emelőkosaras gépeket általában a fakivágáshoz szoktuk kötni, számos más típusú munkavégzéshez is kiválóan felhasználhatók. Akárcsak a favágás esetében, egyéb feladatok elvégzésekor is a biztonság, a hatékonyság és a gyorsaság jelentik azokat az előnyöket, amelyek adott esetben e megoldás felé billentik a mérleg nyelvét például az alpintechnikával szemben. De milyen munkálatokhoz célszerű emelőkosaras gépet igénybe venni? Olvassa el blogcikkünket, amelyben bemutatunk néhány példát a praktikus és költséghatékony felhasználásra!

• Tetőmunkák. Az emelőkosaras autó segítségével a tetőt érintő munkálatok nagy része kimondottan gyorsan és biztonságosan elvégezhető. Legyen szó a meglévő cserepek igazításáról vagy cseréjéről, esetleg a teljes tető megtisztításáról, mosásáról, netán a tetőhöz rögzített ereszcsatorna kitakarításáról, szereléséről, egy megfelelő munkamagassággal bíró emelőkosaras géppel még a nehezen megközelíthető helyek is elérhetővé válnak a munkálatokat végző szakember számára. A magasban lévő antennák szereléséhez, karbantartásához szintén jó szolgálatot tesznek ezek a szerkezetek.
  • Homlokzat festése, felújítása. Ehhez a munkához is ideális választás az emelőkosaras gép, így nem véletlen, hogy az építési vállalkozók gyakran bérlik ezeket a berendezéseket, a nagyobb cégek pedig tartanak is ilyeneket, hiszen rendszeresen szükség van rájuk a különféle munkafolyamatok során.
  • Ablaktisztítás. A magas épületek ablakainak, üvegfelületeinek a tisztítása is olyan munkálat, amelynek gyors és precíz elvégzését teszi lehetővé az emelőkosaras autó. A pontosan irányítható emelőkosár az esetleges kiszögellések, nehezen elérhető helyek tisztítását is nagyban megkönnyíti.
  • Reklámtáblák, molinók és egyéb reklámeszközök kihelyezése. A már felsorolt munkálatokon túl ez is végezhető emelőkosaras autóval, amennyiben a helyszíni körülmények ezt megkövetelik, így a reklámiparban működő kivitelező cégek is rendszeresen bérelnek ilyen berendezéseket.
  • Kandeláberek karbantartása, díszítése. Az utakat szegélyező kandeláberek elsősorban a közvilágítást biztosítják, de ünnepekkor és más jeles alkalmakkor a méltó díszítésnek is helyet adnak. Mind a kandeláberek karbantartását, mind az alkalmankénti díszítést emelőkosaras autóból a legegyszerűbb elvégezni.
  • Egyedi esetek megoldása. Vannak olyan helyzetek is, amelyekben ugyancsak a megfelelő magasságú kosaras gép használata az optimális megoldás, sőt akár az egyetlen, gondoljunk csak például a fészekmentésre vagy a filmforgatásra.

A felsoroltakon túl még számos szituációban jól jöhet egy emelőkosaras autó. A nyilvánvaló feladatán túl – ami nem más, mint az emelőkosaras fakivágás –, sok helyzetben lehet nélkülözhetetlen. Az általunk használt emelőkosaras szerkezet egy önjáró gép, ami az igazán szűk és kisebb méretű helyeket is képes megközelíteni, sokkal inkább, min t egy autó. Lépjen velünk kapcsolatba!

Üzenetküldés, kérdés

Kertfenntartás, fűnyírás, zöldterület kezelés - Az alábbi településeken vállalunk munkavégzést

• Budapest XI. kerület
  • Budapest XII. kerület